Yeni Tesla X görücüye çıkmaya hazırlanıyor

Ön siparişleri 2015'in sonlarında alınmaya başlayan Tesla X modeli önümüzdeki hafta pazartesinden itibaren merakla beklenen test sürüşleri için müşterileriyle buluşuyor.

10 Nisan 2016 Pazar 13:31

     Meraklılarının dört gözle beklediği Tesla X P90D modeli için 30 Eylül'de düzenlediği etkinlik ile  modelinin tanıtımını gerçekleştiren Tesla, Kasım ayında otomobilin ön siparişlerini almaya başlamıştı. 

      Tesla X modelini en güvenli spor otomobil olarak tanımlayan firma CEO’su Elon Musk, aracın 3 farklı modeli bulunduğunu ve 2016 yılının başı, ortası ve sonunda bu modellerin kullanıcı ile buluşacağını açıklamıştı.

     5 bin dolar peşinat ödeyerek Tesla X P90D modeli için ön siparişte bulunan kullanıcılara, pazartesi günü araçlarının ulaştırılması planlanıyor. Ön siparişte bulunan müşteriler baz model için 80 bin dolar, tam paket için ise 150 bin dolar ödeyecekler.

    Engadget'ta yer alan habere göre ön siparişte bulunmayan kullanıcıların ise, otomobile sahip olmaları için yılın ortalarına kadar beklemeleri gerekiyor.

   CEO Elon Musk’un konuyla ilgili bir Tweet attıktan sonra, söz konusu Tweet’i kaldırması kafalarda soru işareti bırakmasına rağmen, otomobilin kullanıcılar tarafından merakla beklendiğini belirtmek gerekir.

    Aracın yıl ortalarında satışa sunulacak 70D modeli 350 kilometre menzilli 225 killometre hız yapabiliyor ve fiyatı vergiler hariç 80 bin dolar olarak gözüküyor.

90D modeline ait detay bilgiler ise henüz firma tarafından açıklanmış durumda değil.

 

 

Erdal Kuruçay

 

e.kurucay@direksiyonhaber.com

 

Bu Kategorideki Diğer Haberler