AUDİ'den Uzun İnce ZARAFET!

Yeni amiral gemisi yakında yollarda ama bu defa 6 kapılı ve 6360 mm uzunluğundaki ihtişamlı gövdesiyle.

12 Nisan 2016 Salı 13:07

Audi A8 XXL çok yakında yollarda.Yaklaşık 1 sene içinde kullanıcıları ile buluşacak olan A8 6 kapılı olarak tasarlandı. Bu tasarım ve üst seviye donanımları ile Mercedes'in lüks araçlarından Maybach S600 modeline rakip olabilir.

6 kapılı ve 6 koltuklu olan bu özel A8 L, ay ışığı mavisi olarak adlandırılan metalik bir gövde rengine sahip. Ön ve arka tasarımda standart A8 L ile aynı görünen otomobilde S8'den alınan fren sistemi kullanılıyor. Geniş çamurlukları doldurmak için ise 18 inçlik hafif alaşım jantlar tercih edilmiş.

 

 

 

  

İç mekanda ise tüm sıra koltuklarda güneşliklere yer verilirken koltuk döşemelerinde "Valcona" deri kullanılıyor. 6 adet tekli koltuğun her birinde, koltuk ısıtma, soğutma ve masaj fonksiyonları sunuluyor. Üç koltuk sırasından oluşan iç mekanda ayrıca her sırada mini buzdolabı da yer alıyor.

Bu büyük beden otomobilin 2418 kg ağırlığını 3,0 lt'lik 310 HP güç ve maksimum 440 Nm tork üreten altı silindirli bir motor harekete geçiriyor. 0'dan 100 km/s hıza 7.1 saniyede ulaşan otomobilin, maksimum hızı ise 250 km/s olarak açıklanıyor.

 

 

 

 Erdal Kuruçay

 e.kurucay@direksiyonhaber.com

 

 

Bu Kategorideki Diğer Haberler