Lada Vesta geliyor

Lada, Vesta olarak adlandırdığı yeni modelini yaz aylarında seri üretime geçirebileceğini bildirdi. Model test sürüşlerini tamamlamasının ardından ülkemizde de satışa sunulacak.

12 Nisan 2016 Salı 21:14

Uygun fiyatlı otomobil arayan kullanıcıların heyecenla beklediği Lada Vesta'nın yaz mevsiminde seri üretime geçebileceği belirtildi. Modelin, test sürüşünden kısa bir süre sonra Türkiye'ye gelmesi bekleniyor.

SERİ ÜRETİM YAZIN

Rusya'nın önemli otomotiv markalarından Lada,  daha önce ürettiği Samara ve Vega modelleriyle tanınmış ve oldukça ilgi görmüştü. Firmanın yaşadığı bir takım sorunlar,onları Türkiye piyasasından çekilmek zorunda bıraktı. Ancak günümüzde Lada'nın yönetimi başka bir Rus otomobil devi olan AvtoVaz tarafından devralındı. Model'in son aşamada olan test sürüşleri sonrasında seri üretime geçmesi ve kısa bir süre içerisinde ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor.

FİYATI NE OLACAK

Vesta'nın Rusya'da belirlenen satış fiyatı 6 bin dolar civarında. Ülkemizde ise 27-30 bin TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor. 1.4 litre 100 HP'lik benzinli motorla sahip olacak aracın tüm cam ve koltukları ile direksiyon ve aynalarında ısıtma sistemi bulunuyor. Rusya gibi soğuk bir ülkede üretilen bir araç için şaşırtıcı olmasa gerek.

Mustafa Gürbüz

m.gurbuz@direksiyonhaber.com

Bu Kategorideki Diğer Haberler